Zimowe spotkanie feryjne

2039

W dniu 21 lutego 2016 roku w świetlicy wiejskiej w Bortatyczach odbyło się „Zimowe spotkanie feryjne”. Dzieci i młodzież uczestniczące w spotkaniu brały udział w konkursie talentów, podczas którego zaprezentowały wszystkim zebranym piękne wiersze, piosenki, a nawet tańce. Odbył się konkurs plastyczny o tematyce zimowej, w ramach którego stworzono wystawę prac. Dzieci brały udział w wielu grach i zabawach ruchowych np. „zabawa w pociąg”, „balonowe tańce” czy „zawody grupowe”. Na zakończenie spotkania na sali pojawił się „Niedźwiadek”, z którym dzieci mogły pobawić się w kółku i pośpiewać wspólnie piosenki. W trakcie spotkania można było skorzystać z dodatkowych atrakcji jakimi były malowanie twarzy oraz malowanie włosów kolorowymi pudrami.
Organizatorami spotkania byli: Samorząd Gminy Zamość, Sołtysi i Rady Sołeckie Sołectw: Bortatycze Kolonia i Bortatycze, Koła Gospodyń Wiejskich w Bortatyczach Kolonii i Bortatyczach, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem oraz Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Wójtowicz