Szachista i karateka

Jakub Sudak jest uczniem klasy trzeciej Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej.
Kuba jest dzieckiem wszechstronnie uzdolnionym. Swoje zainteresowania i zdolności rozwija na zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych. Ma na swoim koncie już wiele sukcesów: I miejsce w IV Mikołajkowym Turnieju Szachowym zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu w 2012r., III miejsce w kategorii klas I-III w Mistrzostwach Gminy Zamość w szachach pod patronatem Wójta Gminy Zamość IV edycja w roku szkolnym 2012/2013, III miejsce w I Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej w Zamościu w roku szkolnym 2012/2013, udział w ustanowieniu Rekordu Polski w symultanicznej grze w szachy na 100 szachownicach – Zamość 2013 r., I miejsce w Upiornym Turnieju Szachowym zorganizowanym w ramach Halloween 2013, I miejsce w Kata Drużynowe w IX Pucharze Polski Dzieci i Młodzików w Karate Fudokan Warszawa 2013, III miejsce w Kihon w IX Pucharze Polski Dzieci i Młodzików w Karate Fudokan Warszawa 2013.
Te ostatnie sukcesy zaważyły o zakwalifikowaniu Kuby na Mistrzostwa Świata Karate Tradycyjnego Fudokan, które odbędą się w najbliższych dniach, tj. 28‒30.listopada 2013 r. w Pradze.
Swoją przygodę z karate rozpoczął dwa lata temu w naszej szkole. Dzięki temu, że trafił w dobre ręce specjalisty, trenera Piotra Tytonia, dziś wszyscy możemy cieszyć się z jego sukcesów. Wiem, że chłopiec ma jeszcze jedno wielkie marzenie. Chce zostać piłkarzem. Jego idolem jest Neymar da Silva Santos Júnior. Wierzymy, że przy takim wsparciu rodziców, na jakie może liczyć dziecko i przy odpowiednio dobranych trenerach sportowych jego marzenie może się spełnić, czego bardzo mu życzymy.
Jesteśmy bardzo dumni z jego osiągnięć i trzymamy kciuki, wierząc, że na najbliższych zawodach Mazurek Dąbrowskiego będzie grany na cześć Kuby. Kuba! Trzymamy za Ciebie kciuki!

Krystyna Ptak