Dożynki Diecezjalne w Krasnobrodzie

W niedzielę, 14 września br. w Krasnobrodzie odbyły się Dożynki Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Delegacje z wieńcami zgromadziły się przy Kaplicy Objawień na Wodzie, a następnie przeszły w procesji Aleją Najświętszej Maryi Panny na plac kościelny. Tam koncertowały: zespół folklorystyczny „Wójtowanie” z Krasnobrodu i chór „Sitanianie” z Sitańca. Pielgrzymów przywitał kustosz Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie ks. Eugeniusz Derdziuk, a Mszę Świętą odprawił ks. biskup pomocniczy diecezji zamojsko-lubaczowskiej Mariusz Leszczyński.
W uroczystościach uczestniczyła jak co roku Gmina Zamość. Z dożynkowymi wieńcami przybyły delegacje: sołectwa Białobrzegi, Koła Gospodyń Wiejskich w Bortatyczach, sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich w Chyżej, Koła Gospodyń Wiejskich w Lipsku, Koła Gospodyń Wiejskich w Mokrem, sołectwa Sitaniec, Koła Gospodyń Wiejskich w Si-
tańcu, Koła Gospodyń Wiejskich w Sitańcu Wolicy, sołectwa Skokówka, Koła Gospodyń Wiejskich w Wierzchowinach, Koła Gospodyń Wiejskich w Wólce Wieprzeckiej, sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich w Wysokiem, Koła Gospodyń Wiejskich w Żdanówku.

tekst i zdjęcia: Magda Misztal