Eliminacje do 48. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych

Odbyły się 10 maja br. w Suścu. Na scenie Domu Kultury wystąpiło czternastu wykonawców z powiatów: zamojskiego i tomaszowskiego. Prezentowano się w grupach: solistów, zespołów śpiewaczych i w kategorii „duży-mały”.
Do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 1 czerwca br. w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie, jury zaprosiło: wykonawców z Gminy Zamość: solistkę Halinę Bosiak z Sitańca Kolonii oraz zespół „Wesołe Gosposie” z Kolonii Sitaniec. Nominację otrzymał również zespół „Rogóźno” z Rogóźna.
Ponadto na eliminacjach Gminę Zamość reprezentowały zespoły: „Echo Lipska” z Lipska i „Białowolanki” z Białowoli.
Wyróżniono występ Janiny Kowalczuk, Alicji Drążek, Amelii Hałasy i Igi Bartosik z Grabowicy – startujących w kategorii „duży-mały” oraz wykonania utworów przez zespół „Śniatyczanki” ze Śniatycz i zespół „Parzanki” z Paar. Ciepłe słowa zachęty do udziału w kolejnych edycjach usłyszeli wszyscy śpiewacy.

Tekst i zdjęcia: Magda Misztal