Mistrzostwa Gminy Zamość w Szachach

901

W dniu 14 grudnia br. w świetlicy wiejskiej w Skokówce odbyła się 8 i ostatnia edycja 2013 roku, Mistrzostw Gminy Zamość w Szachach pod Patronatem Wójta Gminy Zamość. Zawody rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Po zakończeniu wszystkich gier odbyło się podsumowanie udziału szachistów w ostatnich czterech turniejach rozgrywanych jesienią. Klasyfikację dziewcząt z klas I-III wygrała Małgorzata Selech przed Kingą Szpindą, Nikolą Artymiak i Julią Listopad. Wśród chłopców z klas I-III zwyciężył Kacper Gęśla przed Kamilem Wolaninem, Mateuszem Kawalą i Kacprem Pakułą. W kategorii dziewcząt z klas IV-VI najlepszy wynik uzyskała Paulina Listopad miejsce II zajęła Wiktoria Pakuła a trzecie Katarzyna Szajewska, kategorię chłopców z tych samych klas wygrał Przemysław Selech przed Aronem Pawlakiem i Dominikiem Pańką, miejsce czwarte zajął Kacper Pakuła. W klasyfikacji uczniów szkół gimnazjalnych miejsce I zajął Mikołaj Krupa, miejsce II Sebastian Selech a trzecie Rafal Kawala, natomiast w kategorii seniorek zwyciężyła Katarzyna Karwowska. Podczas podsumowania zawodnicy i zawodniczki za zajęcie miejsc I-III otrzymali statuetki a wszyscy uczestnicy upominki od św. Mikołaja. W trakcie turnieju uczestnicy korzystali z poczęstunku i gorącej herbaty. Każdorazowo w poszczególnych edycjach Mistrzostw brało udział około 40 zawodników i zawodniczek, najwięcej z Wólki Wieprzeckiej i Płoskiego a także z Sitańca, Kalinowic, Mokrego, Żdanowa oraz Skokówki. Turnieje rozgrywane były w świetlicach wiejskich na terenie Gminy Zamość. Wszystkie edycje zorganizowano ze środków budżetowych Gminy Zamość.