Roztoczański wysokolotny i gil – sukcesy hodowców z gminy Zamość

Jedna z największych imprez rolniczych w kraju, XXX Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie, odbyła się w dniach 8-10 lipca 2016 r. Podczas tej jubileuszowej wystawy prezentowali się hodowcy z Zamojskiego Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego.
Wśród 700 gołębi i 350 okazów drobiu ozdobnego można było oglądać te wystawiane przez hodowców z Gminy Zamość. Zwycięstwo w rasie „roztoczański wysokolotny” zdobył gołąb Bogdana Kniazia, natomiast w rasie „gil” należący do Jana Mnicha. Wyróżnienia otrzymali gołąb rasy „zamojski” wyhodowany przez Romana Mnicha i „zamojski krótkodzioby” należący do Waldemara Górskiego. Wszyscy hodowcy są mieszkańcami Gminy Zamość , a pan Roman należy do grona najdłużej wystawiających się wystawców podczas imprezy w Sitnie, za co otrzymał podziękowania od Marszałka Województwa Lubelskiego. Swoimi sukcesami podzielili się również zrzeszeni w Stowarzyszeniu inni nasi mieszkańcy: Józef Chabros, Radosław Dula, Ryszard Jaszczak, Sławomir Kozioł, Marcin Mnich i Zbigniew Mnich. Wszystkim hodowcom gratulacje od wójta gminy Zamość, Ryszarda Gliwińskiego, przekazał Edward Wasil, prezes Stowarzyszenia.

Magda Misztal na podstawie informacji przesłanych przez prezesa Stowarzyszenia, Edwarda Wasila