Strażacy u Matki Bożej Krasnobrodzkiej

W ostatnią niedzielę września, tradycyjnie już po raz piąty pielgrzymowaliśmy do Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie aby podziękować Matce Bożej Krasnobrodzkiej za opiekę w minionym roku służby strażackiej. Do Krasnobrodzkiej Pani pielgrzymowali funkcjonariusze Komendy Miejskiej PSP w Zamościu, Druhowie Powiatu Zamojskiego a także przedstawiciele Straży z Biłgoraja i Tomaszowa Lubelskiego.
Uczestnicy pielgrzymki spotkali się przy Kaplicy na Wodzie skąd wraz z Kapelą Ludową z Krasnobrodu przybyli do Sanktuarium Maryjnego. Podczas przemarszu odmawiana była część chwalebna Różańca Świętego. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, którą w intencji Strażaków i ich rodzin koncelebrował ks. Kan. Andrzej Chmaj Kapelan Strażaków Powiatu Zamojskiego oraz ks. Mirosław Ładniak Kapelan Wojewódzki Straży Pożarnych.
W pielgrzymce udział wzięło ok. 300 Strażaków, w tym 25 Pocztów Sztandarowych, Henryk Matej Starosta Powiatu Zamojskiego, Komendant Miejski PSP w Zamościu mł. bryg. Jacek Sobczyński, Druh Kazimierz Mielnicki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego w Zamościu.
Naszą Gminę reprezentowała ponad 130 osobowa grupa Druhen i Druhów w tym 8 Pocztów Sztandarowych wraz z Prezesem Oddziału Gminnego ZOSP RP Druhem Ryszardem Gliwińskim .

Tomasz Bosiak
Wiceprezes ZOG ZOSP RP