Wielka Sobota w Parafiach Gminy Zamość

Wielka Sobota jest czasem wyciszenia i oczekiwania w Kościele rzymskokatolickim. Od wczesnych godzin rannych katolicy adorują Najświętszy Sakrament. Przy Grobie Pańskim czuwają ministranci, harcerze, często strażacy. Tradycyjnie w tym dniu błogosławi się pokarmy na stół wielkanocny.
Mieszkańcy Gminy Zamość należą do następujących parafii: Parafia Katedralna pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu, Parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła w Sitańcu, Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Czołkach, Parafia pw. św. Stanisława w Żdanowie, Parafia pw. św. Krzyża w Zamościu, Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Zamościu, Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Lipsku, Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Kosobudach, Parafia pw. św. Jacka w Płoskiem, Parafia pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Wielączy.

fot. Magda Misztal, Agnieszka Wójtowicz, Zbigniew Pietrynko, Krzysztof Czerwieniec, Aleksandra Tokarz, Małgorzata Paszko, Paweł Mróz, Piotr Dołba