Aeroklub Ziemi Zamojskiej – Mistrzem Polski Modeli Halowych w klasie F1N w grupie młodzików

2963

Mistrzostwa Polski Modeli Halowych w klasie F1N w Suwałkach odbyły się w dniach 7-9.11.2014 r., nie zabrakło na nich także naszych modelarzy. Po raz drugi drużynowo zdobyliśmy Mistrzostwo Polski Modeli halowych w klasie FN młodzików.

Po odsłuchaniu „Mazurka Dąbrowskiego” do rywalizacji w tych szybowcowych zawodach modelarskich przystąpiło 90 zawodników, reprezentujących 9 aeroklubów regionalnych i stowarzyszeń modelarskich z całej Polski.
Ekipa zamojska składała się z 15 zawodników, którzy startowali w 4 grupach wiekowych: młodzików, juniorów młodszych, juniorów, seniorów.
W grupie młodzików drugie miejsce zajął i stanął na podium Dominik Skwarek, tym samym został pierwszym Wicemistrzem Polski na rok 2014; w grupie juniorów młodszych drugie miejsce zajął Piotr Wielosz-Hałasa, który także został Wicemistrzem Polski na rok 2014.
W grupie juniorów przypadło nam czwarte miejsce, dla Konrada Pogwizd. Seniorzy także startowali, ósme miejsce przypadło instruktorowi Leszkowi Kryszczukowi.
Na podstawie wyników indywidualnych przeprowadzono klasyfikację drużynową, w której grupa młodzików zdobyła I miejsce, tym samym Aeroklub Ziemi Zamojskiej został Mistrzem Polski Modeli Halowych w klasie F1N w grupie młodzików, wyprzedzając Aeroklub Warszawski.
Drużynowo w grupie juniorów Aeroklub Ziemi Zamojskiej zdobył III miejsce, otrzymując tytuł
II Wicemistrza Polski Modeli Halowych w klasie F1N.

źródło: Joanna Giruć, rzecznik prasowy AZZ