Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowane są na terenie miasta Zamość przy ulicach:
1. Zakład Oczyszczania Miasta ul. Droga Męczenników Rotundy 2
2. Oczyszczalnia Ścieków Al. 1-go Maja 16

Punkty czynne są przez cały okres obowiązywania umowy za wyjątkiem dni wolnych od pracy i świąt:

• od pn – pt w godz. 9.00 – 17.00
  • w soboty w godz 9.00 – 14.00, a w sezonie letnim tj. od 1 maja do 30 września w godz. 9.00-17.00

Do PSZOK przyjmowane są bezpłatnie od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Zamość następujące rodzaje segregowanych odpadów:

• papier i tektura
  • opakowania wielomateriałowe
  • opakowania PET
  • tworzywa sztuczne
  • szkło bezbarwne, szkło kolorowe
  • odpady ulegające biodegradacji, w tym zielone
  • zużyte baterie i akumulatory
  • zużyte opony
  • chemikalia (środki chemiczne używane w gospodarstwie domowym)
  • przeterminowane leki
  • metale
  • odzież, tekstylia
  • popiół z palenisk domowych
  • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny
  • odpady wielkogabarytowe (meble)
  • odpady budowlane i rozbiórkowe powstałe w wyniku drobnych prac remontowo-budowlanych prowadzonych w gospodarstwie domowym – gruz betonowy, ceglany, ceramiczny oraz szkło okienne i drzwiowe(stłuczka).

Szczegółowy Regulamin funkcjonowania PSZOK-ów znajduje się na stronie internetowej: www.pgk.zamosc.pl